kajaki kaszuby

Jak aktywnie spędzić weekend? Wybierz kajaki

Lato zbliża się wielkimi krokami, dlatego warto zaplanować wakacyjny wyjazd już teraz. Im szybciej zdecydujemy się na rezerwację noclegu oraz atrakcji, tym lepiej dla nas, gdyż szukanie ofert na ostatnią chwilę może zakończyć się fiaskiem. Jak aktywne spędzić czas mając wolny weekend?

Kajaki na Kaszubach

Spływy kajakowe to bardzo dobra propozycja na krótki urlop. Jest to forma aktywnego wypoczynku, który przypadnie do gustu większości osób. Na spływ należy wybrać ciepły, letni dzień, przy czym warto wziąć pod uwagę to, że zbyt wysokie temperatury nie będą sprzyjać dobrej zabawie. Kajaki Kaszuby to doskonały kierunek podróży, gdyż w tamtych rejonach mapa spływów jest bogata, także mamy mnóstwo możliwości i duży wybór. Warto zwrócić uwagę także piękne krajobrazy. Jeżeli chcemy być bliżej z naturą i odpocząć od zgiełku miasta, kajaki pomorskie to bardzo dobry pomysł na spędzenie czasu wolnego.

Jak przygotować się do spływu kajakowego?

Po pierwsze należy wybrać sprawdzoną wypożyczalnię kajaków, która dysponuje wysokiej jakości sprzętem oraz zapewnia bezpieczeństwo podczas spływów. Najlepszym wyborem będzie współpraca z firmą z polecenia, która cieszy się dobrymi opiniami wśród klientów.
Po drugie do spływu kajakowego trzeba w odpowiedni sposób się przygotować. Podstawa to szybkoschnąca odzież, która nie będzie krępować ruchów, strój kąpielowy, ręcznik, warto mieć także sportowe rękawiczki bez placów, wygodne obuwie. Bez wątpienia przydadzą się także worki na śmieci, dzięki którym można będzie uchronić poszczególne przedmioty przed zalaniem wodą, a także przekąski i woda.
Wypad na kajaki Kaszuby w słoneczny dzień to dobry pomysł, aczkolwiek w tym przypadku warto zaopatrzyć się także w odpowiednią ochronę przeciwsłoneczną. Krem lub balsam z wysokim filtrem UV to w tym wypadku podstawa. Należy wziąć również okulary przeciwsłoneczne, a także nakrycie głowy, które skutecznie ochroni nas przed palącym słońcem.

Spływ kajakowy z dzieckiem?

Spływ kajakowy można zrealizować z rodziną, znajomymi, ale nic nie stoi na przeszkodzie, aby zabrać ze sobą także najmłodszych. Oczywiście w tym wypadku trzeba zachować szczególną ostrożność, jednak już nawet 3-latek może doskonale się bawić podczas takiej wyprawy. W tym wypadu spływ powinien być krótki, na przykład 2-3-godzinny. Dla dziecka spływ bez wątpienia będzie nie lada atrakcją, warto w tym wypadku wziąć zabawki, koc, poduszkę na wypadek, gdyby maluch chciał uciąć sobie drzemkę. Niezbędnym akcesorium zarówno dla dzieci, jak i dorosłych są także kamizelki ratunkowe. Chociaż wiele osób bagatelizuje te kwestie, niestety nie jesteśmy w stanie przewidzieć wszystkich zdarzeń, dlatego warto mieć na sobie kamizelkę, nawet w przypadku, gdy jesteśmy wybornymi pływakami.

Spływ kajakowy na Kaszubach to bardzo dobra propozycja na spędzenie weekendu z dala od zgiełku miasta. W otoczeniu natury można wypocząć, naładować baterie na nowe dni i miło spędzić czas z najbliższymi. Aktywny wypoczynek daje więcej satysfakcji, niż leżenie plackiem na plaży, albo sączenie piwa przy grillu. W tym wypadu odpoczywamy, ale jednocześnie dbamy o swoje zdrowie i samopoczucie. Pomorskie ma wiele do zaoferowania, dlatego nie sposób się nudzić zarówno w wodzie, jak i na lądzie. Urlop z dziećmi warto zaplanować z wyprzedzeniem, szczególnie że obecnie coraz więcej osób decyduje się na spędzenie urlopu w Polsce. Możliwości spędzenia czasu wolnego w kraju jest mnóstwo, dlatego bez wątpienia nie będziemy zawiedzeni, nawet gdy zrezygnujemy z wyjazdu za granicę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll Up